12 млрд грн потрібно на осучаснення спортивної інфраструктури шкіл

12 млрд грн потрібно на модернізацію спортивної інфраструктури загальноосвітніх шкіл України (спортзали, спортмайданчики, інвентар).

Такі дані отримали народні депутати України від Міністерства освіти і науки. Збільшувати державну допомогу громадам на  оновлення спортивної інфраструктури потрібно одночасно із розробкою нових стандартів матеріальної бази, зростанням кількості обов’язкових занять із фізкультури та обов’язкового страхування дітей від нещасних випадків в навчальних закладах.Про це повідомила народна депутатка України, учасниця міжфракційного депутатського об’єднання «Розумна політика», голова Підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Ольга Саладуха.

«За даними ВООЗ, у світі 4 із 5 підлітків 11-17 років недостатньо фізично активні. А більше 65% учнів українських шкіл мають недостатній рівень фізичної підготовки.  Бачимо колосальний брак рухової активності українських школярів. Звичайно, свою роль тут відіграє цифровізація та засилля гаджетів. Але є й інші серйозні причини. Це відсутність в школах умов для занять спортом та рухової активності, кадрова проблема, низька мотивація вчителів фізкультури до самовдосконалення та опанування сучасних методик викладання, застарілі підходи до навчального процесу. Коли на перше місце ставлять нормативи, які учень повинен здати», – наголосила Ольга Саладуха.

За її словами, нові підходи у викладанні фізкультури в школах стримує застаріла матеріальна база навчальних закладів.

«У зв’язку з цим з моєї ініціативи Комітет Верховної Ради з питань молоді і спорту звернувся до Міністерства освіти. Ми попросили оцінити потребу в осучасненні шкільної спортивної інфраструктури. Отримали наступні дані. На 9,2 тис. загальноосвітніх шкіл України припадає 7,3 тис. спортзалів та майже 10,3 тис. спортивних майданчиків. А загалом потреба в коштах на їхню модернізацію оцінюється в 12 млрд грн. І ці дані далеко не повні. Це величезні кошти, але одночасно це може бути інвестицією в майбутнє країни», – переконана Ольга Саладуха.

Вона запропонувала вже найближчим часом здійснити комплекс дій, аби рухова активність в школах стала нормою.

«Розробити спеціальну державну програму реформування системи фізичного виховання навчальних закладів різного рівня. Включити до неї нові стандарти з комплектації для забезпечення учбового процесу (спортзали, майданчики, інвентар тощо).  Сформувати нові типові проекти спортивно-оздоровчої інфраструктури шкіл.  Збільшити державну допомогу громадам в оновленні спортивної інфраструктури при одночасному посиленні відповідальності за неефективне використання коштів.  Реформувати законодавство так, аби залучати приватні кошти для облаштування спортивних об’єктів.  Збільшити кількість обов’язкових занять із фізкультури в школах та інших не спортивно профільних навчальних закладах.   Передбачити оплату державою обов’язкового соціального страхування дітей від нещасних випадків в школі. В тому числі страхування від можливих травм на уроках фізкультури», – заявила Ольга Саладуха.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте